• BIST 2.405,98
 • Altın 976.667
 • Dolar 16.7954
 • Euro 17.4946
 • Trabzon 21 °C

Ak Partide Her Yeni İş, Yeni Hizmet Sevdadır

Ak Partide Her Yeni İş, Yeni Hizmet Sevdadır

ABDULKADİR URALOĞLU

1966 yılında Trabzon’da doğdu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu.

VATANINI EN ÇOK SEVEN, ONA HİZMET EDENDİR” anlayışıyla yola çıkan URALOĞLU,27 yıllık çalışma hayatında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, Trabzon Bölge Müdürlüğü Yardımcılığı yapmıştır. 12 Yıl boyunca da sırasıyla Kayseri, Samsun, Bursa ve İzmir Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunarak sayısız önemli projelerde ülkemize ve hemşerilerimize hizmet etti.

Hükümetin en önemli projelerinden olan bölünmüş yollar hamlesinde 1.303 km yol ve otoyolun hizmete açılmasına doğrudan katkı sağlayan URALOĞLU, hizmet yolunda şimdi Trabzonlu hemşerilerinin vereceği vekâletle devam etmek istiyor.

DEVLETTE EDİNDİĞİ DENEYİMLERLE MECLİSTE VERECEĞİNİZ VEKÂLETİ BİRLEŞTİREREK ŞEHRİMİZ İÇİN YENİ PROJELER ÜRETMEYE ve GERÇEKLEŞTİRMEYE ADAY URALOĞLU DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR.

Karadeniz’in incisi Trabzon’umuzun, tek başına fındıkla, tek başına çayla veya küçük ölçekteki sanayisi ile gelişmesi mümkün değildir. Esasında Trabzon’un olduğu gibi Doğu Karadeniz bölgesinin gelişmesinde en temel öğelerden biri turizmdir. Turizmin gelişmesinin olmazsa olmazı ise ulaşımdır. Ülkemizin birçok bölgesine olduğu gibi Trabzon’umuzun ulaşımı için de büyük hizmetler yaptık, yapmamız gereken daha pek çok hizmetler olduğunun farkındayız. Mevcut hali ile bile Doğu Karadeniz 12 yıl öncesine oranla ciddi turizm hareketliliğine erişmişse de hedefimiz,  Ulaşım ve altyapı sistemlerinde var olan problemler halledilerek, turistik tesislerin gelişme hızı ve ekonomiye katkılarının çok daha yüksek seviyelere çıkarılmasıdır.

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Yeşil Yol ile Samsun-Artvin arasındaki yaylalar arası yaklaşık 2.600 Km’lik yol ağı birbirine bağlanarak halen birbirinden kopuk olan turistik yerler birbirine bağlanacak, dolayısı ile turistlerin konaklama imkânları ve süreleri artacaktır.

Gerek artan nüfus gerek artan turizm faaliyetleri ve gerekse de ekonominin sürekli iyi yönde gelişmesi hareketliliği de artıracaktır.  Bu anlamda şehirleri daha yaşanılabilir hale getirmek için de devam eden projelerin bir an önce tamamlanması ve mutlaka yenilerinin de planlanması gerekmektedir. Sürekli büyüyen ve gelişen Trabzon’da ulaşım ihtiyaçları sürekli gündem olmuştur. Günün belli saatlerinde şehrin belli bölgelerinde tıkanıklık yaşanmaktadır. Kuzey-Güney yönünde ihtiyaçlar her geçen gün artarken, Doğu-Batı yönünde trafik sadece sahil yolu ve tanjant yolundan sağlanmaktadır.

Ulaşım problemlerinin çözümü için başlatılan 24 Km uzunluğundaki Kanuni Bulvarı Projesinin bir an önce hizmete sunulması için, birçok noktada çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. 2015 yılı sonunda Akyazı-Toklu mahalleleri arasındaki 3,5 Km’lik kesimi inşallah bitirip halkımızın hizmetine sunacağız.

Ak partide her yeni iş, yeni hizmet sevdadır

AK Parti olarak amacımız, ülkemizi köylerinden büyük şehirlerine kadar her mekânda, en güçlü, en zengin ve en demokratik düzeylere yükseltmektir. AK Parti olarak bunun için hizmet aşkıyla ve millet sevdasıyla çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz.

Yani, asıl mesele şehir imar etmek ülke imar etmek yanında, halkın gönlünü âbâd etmek, ona mutluluk vermektir. Şehre ve ülkeye gerçek ruhunu verenin, orada yaşayan insanın huzuru ve mutluluğu olduğu bilinci ile çalışıyoruz.

7 Haziran, başlattığımız dünya çapında projelerin milletimiz tarafından yeniden teyit edileceği, kendisine hizmet edenlerin arkasında durduğunu yüksek sesle haykıracağı bir tarih olacaktır.

2023 te Türkiye dünyada, Trabzon da Türkiye’de ilk 10 da olacaktır.

Bizim, Türkiye’ye ve Trabzon’a ilişkin çok daha büyük hedeflerimiz var. Bu güzel ülkeyi, Cumhuriyetimizin 100.  kuruluş yıldönümü olan 2023’te, ekonomisiyle,  demokrasisiyle, refah seviyesiyle, itibarı ile gücüne güç katarak dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri konumuna yükseltmek istiyoruz.

Aynı şekilde hedefimiz İlimiz Trabzon’u 2023 yılında Türkiye’nin ilk 10 ili arasına yükseltmektir.

Trabzon eğitim şehridir. Üniversite şehridir. Karadeniz Teknik Üniversitesi ülkemizin köklü üniversitelerinden biridir. Bunun yanında Hükümetimizin ve Sayın Başbakanımızın desteği ile kurulan Özel Avrasya Üniversitesi şehrimizde eğitim öğretim alanında faaliyet göstermektedir. Karadeniz Teknik Üniversitesinde 2014 yılında 56.000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Karadeniz Teknik Üniversitesinin var olan marka değerini artırmak için seferber olacağız.

Ortaöğretimde Eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla Trabzon’da 844 yeni derslik inşa ederek derslik sayısını %14 arttırdık. 2002 yılında derslik başına düşen öğrenci sayısı 34 iken 2014 yılında 24 oldu. Hedefimiz 2023 yılında 18 olmasıdır.

Bu şehre yatırım ve hizmette sınır yoktur.

Şehir hastanesi, yatırım adası, güney çevre yolu, demir yolu, raylı sistem 2.pist bu şehrin olmazsa olmazdır. Bütün bu projeler ülke çapında çok önemli büyük projelerdir. Trabzon için hayal olarak kalmamalıdır. Bugüne kadar yapılanlara bakıldığında bunların yapılmaması için hiçbir neden olmadığı görülecektir. İşte kanuni bulvarı, Akyazı, Zigana tünelleri, tanjant ve sahil yolu her biri kendi alanında marka olan bu projelere ilave olarak hedefimiz, Trabzon’umuzu dünya markası şehir haline getirmektir. Sahil

yolu ve tanjant yolu yatırımlarından hemen sonra kanuni bulvarı gibi büyük bir yatırıma başlanılmış olması, Sayın Cumhurbaşkanımızın Sanayi Odasında yaptığı toplantıda güney çevre yolu ile özel ve ehemmiyetle ilgilenmesi, Trabzon’un hiçbir zaman sıradan bir il olarak değerlendirilmediğinin göstergesidir.

Türkiye’nin diğer illerine oranla kırsal nüfusu daha fazla olan Trabzon’umuzun Büyükşehirden önce köy, şimdi mahalle olan yerleşim alanlarına hükümetimiz ciddi yatırımlar getirdi. Sadece 500 km asfalt yapıldı. 390 birimin içme suyu sorunu ortadan kaldırıldı. 250 milyon TL köyders yatırımı yapıldı. Bu kadar kısa sürede yapılan bu yatırımlar önümüzdeki süreçte de aynı hızla devam edecektir. Büyükşehir Belediyemizin, Ortahisar Belediyemizin ve tüm İlçe Belediyelerimizin çok gayretli çalışmaları olduğunu biliyorum. Özellikle grup yolları ve turizm alanlarının bütün yolları asfaltlanmış, çevre sorunları tamamlanmış olacaktır.

Trabzon Yoğun bir trafik güzergâhı üzerinde olup tarihi ipek yolunun yükünü taşımaktadır.

Türkiye de araç sayısı 2002 yılından bu yana iki katından fazla artış göstermesine rağmen kazalardaki ölüm sayısı yaklaşık üçte bir oranında azaltmıştır. Tabi burada hedefimiz trafik kazası oranını dünya standartlarının altına düşürmektir. 10 yılda bunu başarmak kolay bir hadise değildir. Burada en önemli etken ulaşımdır, duble yollar, otoyollar, hava yolu taşımacılığı, deniz yolu, hızlı tren hepsi birer etkendir. 12 yıl gibi kısa bir sürede bu başarıda elbette cesaret, yürek ve istikrarlı siyaset anlayışı yatmaktadır. Her ortamda her anlamda davamızın lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın, Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun yeni Türkiye’nin imarında cesaretli, güven veren adımları bu başarının en büyük ayağıdır.

İlimiz Trabzon da 2014 verilerine göre kayıtlı araç sayısı 139 bin 899 adettir. Birde buna günlük giriş çıkışlar ilave edilirse bu sayı yaklaşık 150 bin civarında olur. Elbette mevcut yolar, yeni yatırımlar, yeni güzergâhlar hızla ilave edilmelidir. Bu anlamda tarihi İpekyolu özelliği taşıyan şehrimiz canlılığını ve potansiyelini göstermektedir.

Trabzon Havalimanı

2002 yılında 370 bin civarında olan yolcu sayısı, bölgesel taşımacılığın da güçlendirilmesiyle 2007 yılında 1,5 milyona ulaşmıştır. 2011 yılı sonu itibariyle Trabzon Havalimanından 2 milyon 280 bin, 2014 yılında ise 2 milyon 821 bin yolcu hizmet aldı. Genel yoğunlukta Türkiye’nin 3 Büyükşehir’inden sonra en yoğun havalimanlarından biri, yaz yoğunluğunda ise Türkiye’nin en yoğun 10 Havalimanından biridir. Elbette burada yeni ilave ciddi yatırımlara ihtiyaç vardır. Bu 2. Pist mi olur, yeni havaalanı mı olur pist uzatma mı olur mevcut şartlara göre en doğru çözüm neyse o şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Yıllardır Türkiye’nin önemli pek çok projesinin başında görev yapmış bir kişi olarak, bu konunun çözüme kavuşturulması anlamında yapılan teknik ve fizibilite çalışmalarına, bizde katkı sağlayacağız, takipçisi olacağız.

Liman

Doğu Karadeniz Bölümü’nün en önemli limanı Trabzon Limanıdır. Trabzon Limanı Dağların denize paralel uzanmasından dolayı hinterlandı yani arka bölgesi dar olan bir limandır. Bu coğrafya demir yolu ile mutlaka desteklenmelidir. Gelişmiş ülkelerde taşımacılıkta kullanılan en verimli yol ağı sırasıyla deniz yolu, demir yolu, karayolu ve hava yolu şeklindedir. Havayolu taşımacılıkta en az kullanılan ulaştırma çeşididir. Bu standart hem maliyet açısından hem de verimliliği bakımından oldukça önemlidir. Belli bir aşamaya gelen demir yolu proje çalışmaları artık zaman kaybetmeden hayata geçmelidir. Trabzon bunu başarmak zorundadır ve bu tarihi sorumluluğu mutlaka yerine getirmelidir.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu