• BIST 118.485
 • Altın 393,706
 • Dolar 6,8529
 • Euro 7,7459
 • Trabzon 28 °C

Ahmet Ağaoğlu'dan Transfer Müjdesi! Yüzde 99....

Ahmet Ağaoğlu'dan Transfer Müjdesi! Yüzde 99...
Ahmet Ağaoğlu'dan Transfer Müjdesi! Yüzde 99....

Süper Lig Ekiplerinden Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beın Sports'ta Yayınlanan Programda Gündeme Yönelik Açıklamalarda Bulundu..

Beın Sports'a Konuşan Ahmet Ağaoğlu: Bir Buçuk Yıllık Süreci Özetlemek İçin Bir Buçuk Aya İhtiyacımız Var. Kolay Özetlenebilecek Bir Süreç Değil. Geldiğimiz Zaman, İdari Ve Mali Disiplinin Ortadan Kalktığı, Sportif Disiplinin De Kaybolduğu, Taraftar Bazında Momentumun Ortadan Kalktığı, Sıkıntılı Bir Süreçte Göreve Geldik.

Her Zaman Şunu Söylüyoruz, Taraftarla Bir Araya Geldiğimiz Zaman Altından Kalkamayacağımız Yük Yok. Bu 1.5 Yıl Benim Hayatımda Ne Anlam İfade Ediyor? En Az 15 Yıl İfade Ediyor... Trabzonspor, Trabzon Kentininin Sadece Umudu Değil. Sanayisi, Endüstrisi, Sanatı, Her Şeyi.

5-0'lık Malatya Maçından Sonra Yaşadığımız Süreç, Trabzonspor İçin Sportif Anlamda Yaşadığımız Dönüm Noktalarından Birisiydi. Yıllarca İhmal Edilmiş Bir Altyapı, Dönüp Göz Ucuyla Dahi Bakılmamış Oyuncular...

Uğurcan, Yusuf, Abdülkadir... Bir Anda Şartların Bizi Zorlamasının Sonucunda Kadromuzdaki Tecrübeli Oyuncularımızla Birlikte, Bizim Altyapıdan Yetiştirdiğimiz Oyuncuların Bir Takım Ruhu İçerisinde Mücadele Ettiği Bir Kadro Oluşturduk. Malatya Maçı Ve Devam Eden Süreç İçerisinde 40 Milyon Euro Civarında Olan Kadro Maliyetini, Bir Anda 16 Milyon Euro'ya, Sezon Sonunda Da 13.5 Milyon Euro'lara İndirdik.

Böyle Bir Genç Kadronun Ülke Genelinde Ve Futbolseverler Üzerinde Yarattığı Sempati De İşin Doğrusu Bize Hem Enerji Hem Sinerji Kazandırdı. Bankalar Birliği'nin Ve TFF'nin Uygulamaya Koyacağını İlan Ettiği Programı Biz Aslında 6 Ay Öncesinde Uygulamaya Koymuştuk. O Yüzden Eli En Rahat Olan Kulüplerden Birisiydik.

Yeniden Yapılandırmanın Şartlarını, Biz Yönetime Geldiğimiz Günden İtibaren Kendi İçimizde Oluşturmaya Başladık. Bir Miktar Borcumuz Vardı Ve Kısa Süre İçerisinde Ödenilebilirliği Mümkün Olmayan Bir Borç... Bu Arada Faiz Yükü Ve Kur Yükü De Bunların Üzerine İlave Olarak Geldi.

Bizim Gelir-Gider Dengemiz Yanılmıyorsam 1'e 5.5'tu. Yani Yıllık Gelirimizin 5,5 Katı Borcumuz Vardı. Bu Arada Faiz Yükü, Kur Farkı Yükü Bunların Da Üstüne İlave Olarak Geldi Ve 6 Katını Falan Buldu.

MARKA DEĞERİNİ YUKARIDA TUTMAMIZ LAZIM

Netice Olarak Siz; Yayıncı Kuruluşa Bir Ürün Satıyorsunuz, O Ürünün Marka Değeri Düşmeye Başladıkça, Almış Olduğunuz Paranın Karşılığını Verememiş Oluyorsunuz. Marka Değerini Yukarıda Tutmamız Lazım. Genç Oyunculara Verdiğimiz Güven Ve Taraftar Desteği Sonrasında Sponsorluk Anlaşmaları Gelmeye Başladı.

GELİRİ EN FAZLA ARTTIRAN TAKIM TRABZONSPOR

Şampiyonlar Ligi Gelirleri Dışında, 2018-2019 Sezonunda Gelirlerini En Fazla Artıran Kulüp Trabzonspor. Bizden Önceki Dönemde 45 Bin Adetlik Forma Satışı Vardı Ancak Şu An Yaklaşık 140 Binin Üzerinde Forma Satışımız Var. Bu Sezonki Hedefimiz 200 Bin Formayı Aşmak.

Bu Sene Kadro Maliyetimiz Ve Operasyonel Faaliyetlerimizi Üst Üste Koyduğumuzda Senelik Giderimiz 250-260 Milyon Lira Civarında Gözüküyor. Gelirimiz İse 330 Milyon Lira.

KULÜBÜN HİÇ KİMSENİN PARASINA İHTİYACI YOK

Buradan Da Çok Net Olarak Şu Ortaya Çıkıyor. Bu Kulubün, Hiç Kimsenin Parasına İhtiyacı Yok. TFF'nin UEFA'da Taahhütü Var. Sizin Uygulamaya Koymuş Olduğunuz Talimatlara Trabzonspor Ve Bazı Kulüpler Harfiyen Sadık Kalıp O Limitler İçerisinde Kadro Oluşturup Ligde Mücadele Verirken, Limitleri Kırarak Harcama Yapan Kulüplerle Mücadele İçerisine Giriyorsunuz.

Bu, Adaletin Ve Haksız Rekabetin Önünü Açmaktır. Kural Koyduysanız, Uygulayacaksınız. Uygulamadığınız Takdirde, Bu Ligin Finansal Açıdan Ve Kadro Oluşumu Açısından Adaletli Ve Haksız Rekabetten Uzak Bir Lig Olduğunu Telaffuz Etmek Mümkün Değil.

TFF'nin Görevleri Nelerdir? Ülkede Futbolu Yönetmek, Futbolun Kitlelere Yayılmasını Sağlamak, Uluslararası Organizasyonlarda Mücadele Edecek Takımlarımızın Seçimi, Kaba Hatlarıyla... E Şimdi Sizi, Biz Seçiyoruz.

Gelirimizin %92'sini De Biz Ödüyoruz. Geçen Sene Futbol Topları İçin Kulüpler Olarak "2 Milyon 250 Bin TL" Civarında Ödeme Yaptık. Yapılan Yeni Yatırımlar, Tesisler, Yerleşim Yerleri Vs. Gibi Yerlerin %98'ini De Biz Ödüyoruz. VAR Sistemi Geldi. Sistemin Kurulması İçin 22 Milyon Türk Lirası Da Bizden Kesiliyor.

Kulüpler Seçecek, Kulüpler Göreve Getirecek. Peki Kulüpler Olarak Biz Bunu Yapamaz Mıyız? Kulüpler Birliği Var, Karışmayalım Diyoruz. Siz Futbolu Yönetin Diyoruz, İdare Edin Demiyoruz. İdare, Farklı Bir Kavram. Kulüpler Birliği, Vakıf Olmanın Ötesine Gidemedi.

Siz Geliyorsunuz, Bana Bir Ürün Pazarlıyorsunuz, Avantajlarından Bahsediyorsunuz. Biz Bu Ürünü Alıyoruz. VAR'dan Bahsediyorum. Birinci Yıl Avantajlarından Faydalanırken, İkinci Yıl Kuralların Neredeyse %50'sini Değiştiriyorsunuz.

Bizim Yönetim Ve Teknik Heyet Felsefemiz; Biz Bütün Rakiplerimize Saygı Duyuyoruz Ve Tüm Rakiplerimizi Aynı Derecede Değerlendiriyoruz. Dolayısıyla 18 Kulüp Bir Bütün. 3 Kulüp, 4 Kulüp Olarak Değerlendirmek Doğru Bir Bakış Açısı Değil.

Ligin Mücadelesine Ve Oluşan Puan Tablosuna Baktığımız Zaman, Sistemdeki Yanlışların Oluşturduğu Bir Pozitif Yansıması Olduğunu Söyleyebiliriz.

D. G. Sivasspor'un Lider Olması, A. Alanyaspor'un Geçen Haftaya Kadar Lider Olması, Trabzonspor'un Zirve Yarışında Olması, B. Yeni Malatyaspor'un Aynı Şekilde Üst Sıraları Zorlaması... Bunlar Hiçbir Şekilde Tesadüf Eseri Olan Şeyler Değil.

Bazı Kulüplerin Yaptığı Yanlışların Doğal Neticelerin Yansıması. Trabzonspor Olarak Şunu Rahatlıkla Söyleyebilirim Ki, Bugün Başkanlar Düzeyinde Bizim Sıkıntılı Olduğumuz Hiçbir Kulüp Yok. Bütün Deplasmanlara Gittim Ve Hiçbir Deplasmanda Sıkıntı Yaşamadık. Bunun İçerisinde En Sıkıntılı Deplasman Olacağı Söylenen Deplasmanlar Da Dahil Olmak Üzere.

Sorunları, Sıkıntıları, Problemleri Halledebileceğiniz Farklı Platformlar Var. Ben A Kulübüyle Sıkıntı Yaşayabilirim. Ama Ben O Sıkıntıyı Sahaya Taşırsam... Ki Bu Sıkıntıyı Yıllarca Sahaya Taşıyarak Trabzonspor'un Yıllarca Zarar Görmesine Neden Olan Eylemler Yapıldı.

Trabzonspor Kulübü Nasıl Oluyor Da 1 Senede Bu Kadar Agresif Ve Hoş Olmayan Bir Kulüpken Kamuoyunda Bir Anda Sevilir Bir Kulüp Haline Geliyor?

İstikrarı, Trabzonspor'da Her Platformda Devam Ettiriyoruz. 1967'den Beri Trabzonspor Taraftarıyım. Ahmet Ağaoğlu'nun Trabzonspor'u Her Maçını Kazanır, Mümkünse Her Sene Şampiyon Olur, Türkiye Kupası'nı Da Alır. Tatmin Olmaz, UEFA'da Şampiyonlar Ligi'nde Final Oynar. Taraftar Ahmet Ağaoğlu Böyle Düşünür.

Ama Başkan Olduğunuzda Yüz Yüze Olduğunuz Başka Gerçekler Var. Şartlar Ne Olursa Olsun Biz O Zirve Yarışının İçerisindeyiz. Zirve Yarışının İçinde Olmadığınız Takdirde, O Mücadeleyi Vermediğiniz Takdirde İleriye Dönük Bir Hedef Koysanız Dahi O Hedefi Yakalamanız Ancak Tesadüflerle Sınırlı Kalır.

ŞAMPİYONLUK YOLUNDA MÜCADELEYİ LAYIKIYLA VERECEĞİZ

Şampiyonluk Yolunda Bu Mücadeleyi Layıkıyla Vereceğiz. Yollar Bizi Nereye Götürecek, Hep Birlikte Göreceğiz. Şu Göz Ardı Edilmemeli: Bu Takım, Son Bir Buçuk Senedir Olağanüstü Bir Mücadele Veriyor. U-21 Antrenmanına Gittim, Oradakilere Söyledim. U-21 Değilsiniz, Yarın A Takımda Oynayacak Gibi Hazırlayın Kendinizi.

Biz 19-20 Yaşındaki Futbolculara Hala Genç Diyoruz. Bunlar Genç Oyuncu Falan Değil. Krasnodar Karşısındaki Kadromuzda Ünal Hocam Çok İsabetli Bir Karar Verdi. O Kadronun Tek Dezavantajı Vardı, O Da Tecrübe Eksikliği. Biz Üretip Satmak Zorundayız. Trabzonspor Kulübü, Her Sene 10-20 Milyon Euro Aralığında Bir Oyuncu Üretip Satmak Zorunda.

UEFA'ya Üye Ligler İçerisinde En Yaşlı Oyuncu Oynatan 5 Kulüpten 4'ü Süper Lig'den Biliyor Musunuz? Altyapısından Gelen Oyunculara En Fazla Süre Veren Takım Süper Lig'de Trabzonspor, UEFA Liglerinde İse 22. Takımız. Ne Kaybetti Trabzonspor? 6 Senedir Kaybettiklerini Kazandı.

Oyuncu Üretmek Dünyanın Belki De En Zor İşlerinden Birisi. Ama Manavdan Aldığınız Domatesle Kendi Bahçenizde Yetiştirdiğiniz Domatesin Maliyeti Aynı Mı? Üstelik Bahçenizdeki Domatesi Satabilirsiniz. En Kötü Salça Yaparsınız.

SOSA YÜZDE 99 KALACAK!

Sosa'nın Sözleşmesiyle İlgili Konuşan Ahmet Ağaoğlu: "Bu Ay Sonu İtibariyle Görüşmeler Bitecektir. Kasım 2018 Öncesi Ve Sonrası Sosa'da Ne Oldu, Ne Değişti? Ben Nelerin Değiştiğini Biliyorum Ama Anlatmayayım, Bir Gün Kendisine Sorun.

Sosa %99 Kalacak. Ben Şöyle Söyleyeyim, Kaldı Da, Asbaşkanımız Detayları Görüşüyor. Sosa, Futbolu Bıraktıktan Sonra Da Trabzonspor Kulübü'nde Görmeyi Arzuladığım Bir Oyuncu. Bizde 9 Ayrı Milletten Oyuncu Var Ama Kulübün İçerisinde Yarım Saat Dolaşsanız Dersiniz Ki Bunların Hepsi Oflu, Sürmeneli, Akçabatlı.

Takımı Bu Kadar Benimseyen, Özümseyen Ve Takımın Menfaatleri Doğrultusunda Üst Düzeyde Mücadele Gösterip, Performans Sergileyen Bir Futbolcu Topluluğuna Türkiye'de Kolay Kolay Ulaşamazsınız. Geçtiğimiz Haftaya Kadar Olan VAR Uygulamaları, Bana Göre Yok Niteliğindeydi. Sonra Bir Haftada VAR'a Gitmeye Başlandı.Hakem Hatalarının Bu Kadar Fazla Olduğu Bir Yerde, Marka Değerinin Yükselmesini Beklemek Fazla İyimserlik Olur.

18 Süper Lig Kulübünün, 18 Başkanının Ortak Görüşü Şu: Maçlar Adil Yönetilsin, Maçın Neticesini Sahada Oynanan Futbol Belirlesin. Hakem Hataları Minimum Düzeye İndirilsin. VAR Da Bunu Minimuma İndirmek İçin Kurulmuş Bir Sistem.

Sürekli Spor Yapan Bir İnsanım. O Beni Biraz Güçlü Ve Zinde Tutuyor. Bu Tür Görevlerde Bir Holdingin Başına CEO Olarak Gelmiyorsunuz. Burada Bir Gelir Söz Konusu Değil, Burada Bir Özveri Söz Konusu.

Bizim Sosyal Medya Ekibi, Bana Göre Ülkenin En İyi Sosyal Medya Ekibi. Forma Videomuzu Biliyorsunuz, Dünyaya Yayıldı. Bir Benzin Parasına Mal Olan Video. Bunu Profesyonel Bir Ekibe Yaptırabilirsiniz. Peki Nasıl Başarılı Oldu?

Bir İşe Gönlünüzü, Ruhunuzu, Sevginizi Ve Aşkınızı Vermezseniz Orada Başarılı Olmayı Beklemeyin. Trabzonspor'un Başarılı Olması İçin Kulüp Başkanı Ne Gerekiyorsa Yapar. Kulübün Gururunu, Onurunu İncitecek, Sıkıntıya Sokacak Bir Harekette Bulunmadığı Takdirde. Korsan Yayıncılığa Karşıyız.

Trabzonspor'un Gelirinin %40'ı Naklen Gelir Haklarından Oluşuyor. Ancak Gelirinin %90'ı, %95'i Naklen Gelir Hakları Olan Kulüpler Var. Dolayısıyla En Önemli Kaynak Bu.

Yatırımcı, Yatırımın Karşılığını Görmediği Taktirde İşin İçerisinden Çıkar. Kimse Milyonlarca Dolar Zarar Ederek O İşi Sürdürmeye Devam Etmez. Bu Da Ekonomik Anlamda Darboğazın Dibine Yapışmış Olan Kulüplerimize Büyük Sıkıntı Yaşatır.Eğer Burada Korsan Yayınla Mücadele Edilecekse, Kulüpler Ve Federasyon Olarak Biz Bu Mücadeleyi Yatırımcıyla Beraber Vermek Zorundayız.

Trabzonspor, Bu Kentte Sadece Bir Futbol Takımı Değil. Biz Kent Takımıyız, Bu Kentin Gerçekleri Var. Bazıları Yaşam Tarzı Diyor, Bazıları Her Şeyim Diyor... Endüstri De, Futbol Da, Sanat Da, Kültür De Trabzonspor!

Ailesinin Geçiminden Arttırıp Maça Gelen Veya Kulübe Ekonomik Katkı Yapan İnsanların Vebali Var. Senin Sırtında 10 Milyona Yakın Trabzonspor Taraftarının Sorumluluğu Var. Bu Kulüp, Kendi Gelirleriyle Her Sene Şampiyonluk Mücadelesi Verir. Yeter Ki Kulübün Gelirleri Doğru Şekilde Kullanılabilsin.

Bizim Gerçeklerimizi, Sıkıntılarımızı, Kayıplarımızı Ve Bu Kayıpların Nereden Kaynaklandığını Bilen; Bunların Ortadan Kalkması İçin Bizimle Birlikte Savaşacak Bir Teknik Hocaya Ve Ekibe İhtiyacımız Var. Ünal Karaman, Bizim Gerçeklerimizi Bilen Bir Teknik Adam.

SÖRLOTH TRANSFERİMİZİ OLDUKÇA KOLAYLAŞTIRDI

Sturridge'in Transfer Süreciyle İlgili Ahmet Ağaoğlu: "Kariyeri Boyuncu İngiltere Dışına Çıkmamış Bir Futbolcuydu. Bu Anlamda Tereddütleri Vardı. İnanılmaz Bir Yeteneği Konuşuyoruz. Kolay Olmadı Tabii.

Sturridge, Top Ayağına Geldiği Zaman Topa Bakmayan, Topa Vuracağı Yere Bakan Ve Topu Oraya Gönderen Bir Yetenek. Transferi Kolay Olmadı, Sürecin Uzaması Bizim De Kendisinin De Aleyhine Oldu Ki, O Da Bunu Söylüyor.

Sturridge İsminin Ön Planda Olması, Sörloth Transferimizi Oldukça Kolaylaştırdı. Kolaylaştırdı Derken, İsmi Speküle Edilmeden Transfer Bitti. Gençlere İnanmazsan, Belki Başarı Elde Edebilirsin Ama O Başarı Tamamen Tesadüfidir. Porto, Sporting, Benfica Gibi Kulüpler Gelip Senin Ülkenin Topraklarında Umut Vaad Eden Genç Futbolcuları Bulup, Alıp Götürecekler.

Tarlandaki Domatesi Koparıyor Adam. Götürüyor, Parlatıyor, Sonra Da Sana Satıyor. Biz, Merih'i Niye Görmedik? Ben Bugün 20 Milyon Euro'luk Kadroyla, 80-85 Milyon Euro'luk Kadrolarla Yarışıyorum. Bunun Üstesinden Gelebilmek İçin Olağanüstü Çaba Sarf Etmemiz Lazım. Bu Süreçte Taraftar Desteğinin Her Daim Yanımızda Olması Lazım.

Bugün Bu Kadar Yaklaştıysak, Bunun Arkasında Taraftar Desteği Var. Bunu Hep Birlikte Ve Yan Yana Durarak Başarabiliriz. Geldiğimizden Beri Desteğini Esirgemeyen Taraftarımıza Şükranlarımı, Minnetlerimi Sunuyorum.

670x136-044.jpgitaly-039.jpg

Bu haber toplam 613 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu